Browsing articles from "Sierpień, 2010"

Wakacje!!!

sie 3, 2010   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Zapraszamy we wrześniu i życzymy wszystkim udanego wypoczynku.

18.07-02.08.2010 tournée ZPiT „Poltex” – Ełk-Białystok-Węgorzewo

sie 3, 2010   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Nasze tournée rozpoczęliśmy od warsztatów w Ełku, które odbyły się w dniach 18-21.07. Były to bardzo pracowite i pełne potu dni, które zakończyliśmy w poczuciu zadowolenia z efektów naszej pracy.
W dniach 22-29.07 byliśmy uczestnikami Podlaskiej Oktawy Kultur Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Kultury i Folkloru. Jest to festiwal prezentujący kulturę i dorobek artystyczny zespołów z Polski i krajów związanych z zamieszkałymi w województwie podlaskim Białorusinami, Litwinami, Romami, Rosjanami, Tatarami, Ukraińcami i Żydami.
Nasza grupa odbyła koncerty: w Narewce 24.07, w Michałowie 25.07 oraz na scenie głównej w Białymstoku 26.07. ZAPRASZAMY DO GALERII ZE ZDJĘCIAMI
W dniach 30.07-02.08 braliśmy udział w XXXIII Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie – jak mówią organizatorzy: „największym i najbardziej atrakcyjnym spotkaniu z autentyczną kulturą i sztuką ludową w Polsce północno-wschodniej. To scena dla duchowej kultury ludowej grup narodowych i regionalnych zamieszkujących północną i wschodnią Polskę; zobaczyć będzie można sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie z Polski, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy i Ukrainy.
Mieliśmy zaszczyt prezentować się dwukrotnie w amfiteatrze na rynku głównym w Węgorzewie, gdzie zostaliśmy przyjęci bardzo gorąco.
Dnia 02.08 we wspaniałych nastrojach powróciliśmy do Łodzi. Był to bardzo udany wyjazd. Dziękujemy wszystkim tancerzom, którzy wyruszyli z nami w to tournée. Mamy nadzieję, że przeżyli z zespołem wspaniałe dwa tygodnie pełne wrażeń i przygody tanecznej
Dziękujemy również Pani Katarzynie Kałuziak, jak i Zespołowi z Sieradza, który podobnie jak my brał udział w tych dwóch imprezach i z którym zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Mamy nadzieję, że przyjaźń ta zostanie w sercach Poltex’iaków i Sieradzan.