Browsing articles from "Luty, 2012"

Carnavalia

lut 25, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Od 16.02 do 24.02 ZPiT „Poltex” wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Zwyczajów i Tradycji Karnawałowych Carnavalia. Twórcy imprezy mówią o niej tak: Festiwal „Carnavalia” jest interdyscyplinarnym wydarzeniem o charakterze artystycznym, edukacyjnym i promocyjnym, inspirowanym sztuką i twórczością ludową. Ideą Festiwalu jest ochrona dziedzictwa kulturowego Polski oraz innych narodów Europy i świata poprzez promocję, prezentowanie, wspieranie i zachowanie od zapomnienia wszelkich zwyczajów i tradycji związanych z obchodami karnawału. Przedsięwzięcie odbywa się od 4 lat w ostatni długi weekend karnawału, rozpoczynając od „tłustego czwartku” aż do „ostatkowego wtorku”.

Podczas festiwalu wystąpiliśmy 16.02 na jego otwarciu w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Społecznych, 18.02 w Muzeum Fabryki oraz 24.02 w Centrum Kultury Ryba jako specjalni goście na zakończenie festiwalu z naszymi Zapustami na Podegrodziu.   

FERIE W MUZEUM FABRYKI

lut 15, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Od 02.02 do 14.02 w Muzeum odbywały się ferie z tańcami narodowymi i ludowymi. Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu ucząc dzieci pięknych polskich tańców oraz pokazując koloryt naszego folkloru. Wszystkim bardzo się podobał pomysł i sposób prowadzenia zajęć. Odnotowaliśmy duże zainteresowanie feriami i na pewno powtórzymy to w wakacje, już dzisiaj zapraszamy.