Browsing articles from "Maj, 2012"

Dzień Weterana Misji Pokojowych ONZ

maj 27, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

ZPiT „POLTEX” zatańczył koncert dla Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ  w Kościele Garnizonowym w Łodzi po  uroczystej mszy świętej w intencji żołnierzy uczestniczących w misjach pokojowych i stabilizacyjnych, m.in. w byłej Jugosławii, Libii, Iraku, Afganistanie. Koncelebrował ją biskup Adam Lepa. W ten sposób uczczono Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Po nabożeństwie również odsłonięto pamiątkową tablicę, a weteranom wręczono wyróżnienia. Jednym z wyróżnionych był Kierownik Zespołu Dariusz Nawrocki otrzymując medal za zasługi dla Stowarzyszenia Kombatantów. Gratulujemy!

„PASIACZEK” 2012

maj 20, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Nasze dzieci wzięły udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych „PASIACZEK” w Opocznie. W części konkursowej zatańczyły tańce Śląskie. Godnie reprezentowały ZPiT „POLTEX” , zyskując uznanie widowni i jury.

 

European Chamber Music w Sp nr.14

maj 19, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

POLTEX  wystąpił podczas „Europan Chamber Miusic w ramach programu Comenius organizowanym przez  Sp. nr 14 w Łodzi.

Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa

maj 8, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Podczas spotkania Marszałka Województwa Łódzkiego ze środowiskami Kombatanckimi Wojska Polskiego z okazji zakończenia II Wojny Światowej ZPiT ” POLTEX” zaprezentował fragmenty swojego programu artystycznego, uświetniając polskim tańcem tą uroczystość.Koncert nasz oklaskiwali sam Marszałek Województwa i Wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak wraz z wieloma zaproszonymi gośćmi.

XI Dni Kultury Polskiej w Czerniachowsku

maj 1, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

W dniach 25.04 – 30.04 2012 ZPiT ” Poltex” reprezentował Polskę w Czerniachowsku w obwodzie w kaliningradzkim w Rosji na Dniach Kultury Polskiej. Wystąpiliśmy tam podczas koncertu galowego, gdzie zaprezentowaliśmy godzinny koncert ukazując piękno polskiego folkloru i różnorodność strojów. Poprzez polskie tańce z różnych regionów naszej ojczyzny mogliśmy przybliżyć naszym wschodnim sąsiadom polską kulturę.Oprócz występów był też czas na zwiedzanie Kaliningradu, Czerniachowska oraz niektórzy dotarli nawet na plaże Bałtycką (tą z drugiej strony).

Dziękujemy Pani Justynie Jewuła Dyrektorce Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie głównemu organizatorowi Dni Kultury Polskiej w Czerniachowsku za zaproszenie naszej grupy, na tą doskonale zorganizowaną imprezę. Nasz pobyt w Kaliningradzie będziemy długo i bardzo miło wspominać.