Browsing articles from "Czerwiec, 2012"

XXIV Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych

cze 25, 2012   //   by admin   //   Galeria  //  No Comments

Zapraszamy do galerii z XXIV Przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych.

Czytaj więcej >>

I Festyn Retkiński

cze 16, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

W dniu 16. czerwca 2012  przed Pałacem Młodzieży w Łodzi odbył się I Festyn Retkiński, którego organizatorami był Pałac Młodzieży i Rada Osiedla Retkinia Zachód – Smulsko. W bogatym programie tej imprezy wystąpiło wiele grup artystycznych. ZPiT „Poltex” zaprezentował prawie godzinny koncert.  Jako jedyna grupa folklorystyczna został gorąco przyjęty przez retkińską publiczność.

 

I Festyn Retkiński

cze 16, 2012   //   by admin   //   Galeria  //  No Comments

Zapraszamy do galerii z I Festynu Retkińskiego.
Czytaj więcej >>

Wieczornica

cze 15, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

POLTEX swym tańcem uświetnił „Wieczornicę” imprezę organizowaną w Gimnazjum nr. 13 w Łodzi. Było nam bardzo miło mogąc uczestniczyć w tej imprezie, w podziękowaniu Pani Dyrektor Jadwiga Lewandowska napisała: że nasz występ  dostarczył wielu artystycznych wrażeń i dał przykład i wzór młodym ludziom jak dbać o folklor i tradycję.

XXIV Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych.

cze 10, 2012   //   by admin   //   Aktualności  //  No Comments

Po raz drugi pojawiliśmy się w  Szydłowcu na Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Darlety. W części konkursowej grupa reprezentacyjna zaprezentowała się w tańcach śląska oraz w tańcach  spiskich, a grupa dziecięca pokazała się w tańcach sieradzkich i śląskich. Rywalizacja była zacięta pojawiło się wiele wspaniałych zespołów w rezultacie POLTEX (jako cały zespół zarówno mali jak i duzi), zajął II miejsce. Gratulacje!

Zapraszamy do galerii